БЛОГИ
ПО ТЕМІ
АКТУАЛЬНО

Позитивні та негативні сторони коаліційної угоди - аналіз

18.11.2014, 21:30 · Категорія: Політика  
Версія для друку

Аналіз коаліційної угоди Порошенка.

Запропонований Блоком Порошенка багатосторінковий проект угоди про коаліцію передбачає реформи у 17 напрямках, але містить дуже мало конкретики.

У п'ятницю після оголошення Яценюком потенційного складу Кабміну (в уявленні самого прем'єра) Блок Порошенка зробив хід у відповідь. На сайті партії був оприлюднений проект коаліційної угоди, який нібито вже два тижні обговорюється демократичними партіями.

Від першого варіанту угоди, якій з'явився на світ ще 29 жовтня, нинішній документ відрізняється насамперед обсягом: у першому варіанті було 48 сторінок, а тепер вже 66. При цьому, розділ про принципи роботи та прийняття рішень всередині самої коаліції, який займав цілих 12 сторінок у жовтневому документі, в новій версії поки відсутня взагалі.

Згідно з повідомленням учасників переговорів, остаточно узгодити регламент роботи коаліції в середині тижня. Поки що досягнуті попередні домовленості: прем'єр буде формувати склад Кабміну за погодженням з коаліцією; міністри отримають право самостійно підбирати собі заступників; в коаліцію зможуть увійти лише фракції, а не окремі нардепи; ключовим робочим органом стане Рада коаліції, в якому кожна фракція отримає по одному голосу; рішення в Раді будуть прийматися 3/4 голосів, з деяких питань - консенсусом.

Фокус пропонує огляд основних складових проекту коаліційної угоди в версії Блоку Порошенко.

В цілому, пропонується проведення реформ відразу по сімнадцяти напрямкам. Позитивна деталь - по багатьом пунктам угоди вказані конкретні терміни їх виконання ("протягом III кварталу 2015 року", "на протязі 2016 року" тощо). З іншого боку, багато пунктів і підпунктів описані дуже загальними формулами, наприклад, "ліквідація корупційних схем в держсекторі - постійно".

Оновлення влади і боротьба з корупцією

Ключовий напрямок - забезпечення прийнятих під кінець роботи Ради сьомого скликання законів про Національне антикорупційне бюро (НАБ) і Нацгентстве з питань запобігання корупції. Втім, закон про НАБ вже пропонується внести зміни більш чітко прописати процедури прийому працівників на роботу, їх матеріального забезпечення та співпраці з іншими відомствами. Також вже в грудні цього року ББП пропонує удосконалити процедуру призначення глави НАБ", усунувши від цього процесу парламент (і, очевидно, замкнути призначення на одного президента).

А от перевірка держслужбовців на предмет відповідності їх рівня життя офіційним доходам почнеться лише з другого кварталу 2016 року. Тоді ж пропонується зобов'язати органи влади оприлюднювати у формі, що "дозволяє автоматичну обробку", всіх даних про держзакупівлі, деклараціях чиновників, даних єдиних держреєстрів і т. д.

Судова реформа

Розділ прописаний в дуже загальних виразах ("буде запроваджено ефективний контроль", "буде посилено етична складова" і т. д.). Пропонується посилити принципи призначення на посаду та покарання винних суддів. Діяльності двох ключових органів судової гілки влади, Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії, присвячено лише два абзаци, пропонується наповнити їх "авторитетами в галузі права з бездоганною репутацією". Можливо, така лаконічність пов'язана з іншою ідеєю - внести зміни до Конституції і створити новий орган, який буде відповідати за призначення, кар'єру і звільнення суддів (очевидно, ВРЮ та ВККС у такому разі підлягають ліквідації).

Децентралізація та реформа публічного адміністрування

Найбільший за обсягом розділ. Але у сфері децентралізації ніяких радикальних реформ, наприклад адміністративно-територіальної, не передбачається - у проекті Угоди йдеться, насамперед, про виконання і вдосконалення вже існуючих законів у сфері місцевого самоврядування, в першу чергу, це стосується фінансування відповідних органів. Своєю конкретикою виділяється лише пункт про те, що час приїзду швидкої допомоги і пожежників не повинно перевищувати 30 хвилин.

Пропонується ще в цьому році прийняти новий закон про держслужбу, в якому передбачається перетворення відділів кадрів, HR-служби з відповідними методами роботи, а також уніфікувати зарплати чиновників у відповідності з їх категорією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Снайдер: російська пропаганда - це політичний маркетинг

У Кабінеті міністрів пропонується ввести посади держсекретарів у кожному міністерстві, порядок призначення та їх компетенція не уточнюються. Треба нагадати, що це буде не перша спроба ввести інститут держсекретарів в Україні, і на практиці це зазвичай призводило до бюрократичних конфліктів та боротьби за повноваження.

Також пропонується делегувати органам місцевого самоврядування функцій з надання базових адмінпослуг: реєстрації місця проживання, реєстрації об'єднань громадян, юросіб і фізосіб-підприємців, видачі водійських прав і т. д.

Претендувати на тендери на держзакупівлі не зможуть компанії, які не оприлюднили інформацію про своїх кінцевих власників, які мають частку понад 10%.

Крім того, пропонується скоротити перелік об'єктів держвласності, які не підлягають приватизації.

Реформа органів правопорядку

Головний пункт - реформа самого Міністерства внутрішніх справ. Зокрема, пропонується ліквідувати транспортну, ветеринарну міліцію, ДАІ та УБОЗ і службу держохорони. Замість ДАІ з'явиться єдина патрульна служба, яка буде входити до складу Національної поліції (НП). Також в структурі НП буде виділена кримінальна поліція, судова поліція і спецпідрозділу швидкого призначення. Всі співробітники МВС пройдуть повну переатестацію.

Буде створено Державне бюро розслідувань, до якого перейдуть функції УБОЗ і слідчі функції прокуратури та СБУ.

Окремо буде виділена військова і муніципальна поліція, останню будуть створювати і фінансувати органи місцевого самоврядування.

Реформа сфери національної безпеки і оборони

Ще до кінця поточного року пропонується ввести у Військову доктрину поняття "ймовірного противника" і офіційно прописати курс на вступ до НАТО. Протягом наступного року потрібно буде реформувати РНБОУ, системи мобілізації та інформаційної безпеки (конкретних заходів не зазначено). Витрати на оборону будуть становити не менше 3% від ВВП.

З початку наступного року пропонується підвищити зарплату військовим і розпочати реформування всієї системи Збройних сил "з урахуванням сучасних викликів і досвіду АТО".

Окремим пунктом винесено питання про Крим і окупованих частинах Донбасу, головна мета - повернення під контроль української влади. З цією метою пропонується "всебічне окупаційній владі і терористичним угрупованням", захист кримських татар та інших жителів Криму і Донбасу, які опинилися під окупацією, а також біженців, формування на Півдні України і на прифронтових територіях додаткових органів влади, які будуть допомагати жителям окупованих територій.

Реформа охорони здоров'я

З конкретики - провести широкосмуговий інтернет у всі медичні заклади та надати їм статус неприбуткових (очевидно, маються на увазі державні клініки), ввести обов'язкове соціальне медичне страхування, зняти заборону на закриття медзакладів, заборонити рекламу ліків, алкоголю і тютюну. Інші запропоновані заходи в основному починаються словами "стимулювати" або "створити умови" і т. п.

Регулярна політика та розвиток підприємництва

"Покращувати бізнес-середовище" в Україні пропонується позбавленими всякої конкретики методами: за рік перевести систему регулювання підприємництва на "європейську", а також скоротити кількість дозволів та ліцензій (яких саме, не зазначено).

У параграфі про податкову реформу, навпаки, все дуже конкретно - пропонується залишити всього дев'ять податків: ПДВ, на прибуток, з доходів фізосіб, акциз, ренту, з нерухомості, екологічний, єдиний податки і мито. Кримінальну справу за фактом несплати податків будуть порушувати, якщо його обсяг становитиме 2000 неоподатковуваних мінімумів, а не 1000, як зараз. З 1 січня 2016-го також пропонується провести податкову амністію капіталів.

Інша частина розділу - стандартні пропозиції щодо максимальної дерегуляції та спрощення умов ведення бізнесу в різних сферах, але знову-таки без конкретики.

Джерело: politic.kiev.ua | Теги: коаліція, ВР, БПП


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Підписатись не коментуючи
E-mail:
  Додавання коментаря:

Підписатись на коментарі по e-mail
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 


Останні новини

16:48
Окупанти здійснили ракетну атаку по Кременчуку
16:39
Моравецький закликав Зеленського більше ніколи не ображати поляків
16:36
США нададуть Україні ракети ATACMS
16:33
Шлях України до ЄС буде непростим - Боррель
16:27
Зараз триває операція з деокупації Бахмута - Буданов
16:22
Сьогодні рф вивела у Чорне море два ракетоносії
16:19
Окупанти накопичують ракети для обстрілів України взимку
16:17
США вимагають у Польщі роз'яснень щодо конфлікту з Україною
16:13
рф не вдалось посварити Україну з Польщею
16:11
Питання проведення виборів під час війни не актуальне
14:27
Лише рф стоїть перепоною на шляху до миру - Байден
14:24
США та Україна спільно вироблятимуть зброю
14:22
ЗСУ збираються звільнити Бахмут
14:20
Коли в Україні мають створити Реєстр олігархів
14:16
Ердоган не поділяє "негативного" ставлення світових лідерів до путіна
14:13
Зеленський охарактеризував переговори з Байденом
14:12
Зеленський зустрівся з американськими сенаторами
14:09
Російські терористи завдали ракетного удару по Черкасах
14:07
Окупанти накрили вогнем житлові квартали Херсона
14:03
Україна потужно працює над передачею Києву ATACMS
12:43
Сьогодні ворог здійснив масовану ракетну атаку по Харкову
12:39
Сьогодні зранку ворог вдарив по території Дрогобича
12:34
ППО непогано відпрацювала по ворожих цілях - Ігнат
12:31
Іспанія передасть Україні нову "передачу"
12:30
Російський диктатор має намір відвідати Китай
12:28
Польща допомагає Україні у військовому плані - Мюллер
12:26
ППО збила чотири ракети над Черкащиною
12:23
білорусь оголосила про масштабі військові "навчання"
12:20
На Херсонщині затримали сім'ю колаборантів
12:18
СБУ вдарили по військовому аеродрому "Саки"
15:36
рф може зважитися на новий раунд мобілізації
15:31
Україна і США "на фінішній прямій" у питанні щодо постачання ATACMS
15:28
Чому Україна відмовилася приймати танки Leopard
15:25
Литва підготувала " передачу" Україні
15:23
Як Ердоган запропонував завершити війну в Україні
15:18
Рамштайн-15: Умєров розповів про перші підсумки
15:15
Умєров взяв участь у засіданні "Рамштайн"
15:12
Україна отримає від Великої Британії зброю
15:09
У Криму пролунали потужні вибухи
15:06
Окупанти завдали удару ракетою по Куп'янську
19:06
У Львові вщент вигорів гуманітарний склад
19:01
Пісторіус оголосив про допомогу Україні озброєнням
18:57
Зеленський візьме участь у засіданні Генасамблеї ООН
18:50
Сілва планує зустрітися із Зеленським у Нью-Йорку
18:47
Байден хоче почути від Зеленського про успіхи ЗСУ
18:16
Abrams вже найближчим часом будуть в Україні
18:13
Байден балотуватиметься на другий термін
18:11
Ердоган прокоментував закінчення війни
18:06
Рамштайн: союзники України утворили нову коаліцію
18:03
Коломойського утримують у невеликій камері ізолятора
19:01
Зеленський прокоментував успіхи ЗСУ
18:59
Як довго ще протримається економіка рф: прогноз ГУР
17:17
РФ сама по своїй волі не припинить війну проти України - Буданов
17:13
Зеленський впевнений у перемозі України
17:08
У Донецьку горить будівля міської адміністрації
17:04
Українці дуже вдячні США та іншим партнерам за підтримку
16:59
Умєров приведе свою команду в МО
16:53
Шуфрича звільнять з посади голови Комітету
16:51
Зеленський порівняв путіна з хворобами
16:49
Продовжуються запеклі бої у районі Бахмута
21:38
Зеленський подякував воїнам за звільнення Кліщіївки
21:34
З 2024 року для в'їзду до ЄС потрібен дозвіл ETIAS
21:30
Столтенберг закликав готуватися до тривалої війни
21:24
Україна вирішуватиме питання мирних переговорів самостійно
21:21
Чи досягнуть угоди Північна Корея і рф
Escort Manavgat Serik Escort
РЕКЛАМНІ ПОСИЛАННЯ
    Адмін-панель
     + Реєстрація
     + Відновити пароль?