БЛОГИ
ПО ТЕМІ
АКТУАЛЬНО

Євген Лебедєв - наймолодший медіа-магнат Британії

05.04.2015, 22:30 · Категорія: В світі  
Версія для друку

Магнат родом з Росії показує свій заміський будинок - типово англійський, хоча і пафосно-пихатий.

Неспішною ходою Євген Лебедєв заходить в хол, який одночасно служить і художньою галереєю, і вітає мене, зупинившись біля білих схожих на брили мармурових скульптур Ентоні Гормлі (Antony Gormley). Переді мною стоїть дуже модний і елегантний 34-річний чоловік - доглянута і неймовірно густа борода, компактна точена фігура, бездоганно поєднуються чорно-сірі тони. Стильний і красивий, ніж явно пишається. «Стад-хаус назвали на мою честь», - жартує він, потягуючи мені руку (stud - жеребець; гарний молодий чоловік, - прим. перекл.).

Самий молодий газетний магнат у Британії чудово опанував британським мистецтвом іронії. Його особняк Stud House розташований в парковій зоні Лондонського палацового комплексу Хемптон-корт і був побудований на початку XVIII століття для королівського шталмейстера - пост, на який традиційно призначали королівських фаворитів аристократичного походження. Протягом двох останніх років Лебедєв займається реставрацією будівлі, щоб надати йому вигляд, гідний його колишньої величі, а також розводить пишні насадження на місці колишніх тенісних кортів та бігових доріжок. «Мені хотілося, щоб Стад-хаус знову став найкрасивішим осібно Лондона», - говорить він.

Можливо, так і є, але побачити це не так просто. Якщо вам не хочеться йти до дверей будинку більше милі через парк серед стад блукаючих благородних оленів і ланей, найлегше дістатися туди на машині. Але навіть у цьому випадку вам або вашому шоферові - знадобляться для супутникового навігатора два поштових коду: один - щоб в потрібному місці звернути з траси в парк, а другий для того, щоб знайти сам будинок.

Лебедєв раніше був більш відомий як син Олександра Лебедєва - колишнього співробітника КДБ, який зайнявся бізнесом і став мільярдером. Та ще кругом свого спілкування - він дружить з одним з творців журналу Dazed & Confused Джефферсоном Хеком (Jefferson Hack), став хрещеним батьком старшого сина Елтона Джона Захарі. Британські таблоїди також приписували йому романтичні стосунки з багатьма жінками. Якщо б він долучився до життя плейбоя, він міг би вписатися в суспільство своїх багатих співвітчизників, що живуть у Лондоні. Але він зник зі сторінок світської хроніки і купив дві поважні британські газети - кожну за 1 фунт стерлінгів - але все ж, каже, що «враховуючи нинішній стан друкованих видань, це був великий ризик».

Тираж газети The Evening Standard впав нижче 150 тисяч примірників, і прибутку видання пішли вниз. Сьогодні газету розповсюджують безкоштовно, і її читають більше мільйона лондонців, а два роки тому видання почало приносити дохід. У 2010 році, коли Лебедєв купив The Independent, збитки газети становили понад 20 мільйонів фунтів стерлінгів в рік. Але після того, як він запустив новий проект - більш дешеву газету з близьким назвою «i» і короткими новинами, сьогодні щоденні сукупні продажі досягли 400 тисяч примірників, що дозволило скоротити щорічні збитки до суми менше 5 мільйонів фунтів стерлінгів. За словами редактора The Independent Амола Раджана (Amol Rajan), «видання стане прибутковим, до 2017 року - вперше з 1988 року».

Але все-таки, ні одна з його газет особливих прибутків не приносить, кажу я Лебедєву. Він усміхається: «Якщо хочете знати, мій найприбутковіший бізнес - це паб».

Він має на увазі The Grapes - старомодну англійську пивну в Лаймхаусе, що в східній частині Лондона, яку він тримає разом з актором Іеном Маккелленом (Ian McKellen) і режисером Шоном Матіасом (Sean Mathias). У цього пабу багата історія. Сюди любив заходити Чарльз Діккенс, який у своєму романі 1865 року «Наш спільний друг» називав цю пивну «таверна з опухлим обличчям». А зовсім недавно Лєбєдєв організував зустріч Девіда Кемерона (David Cameron) і Стівена Фрая (Stephen Fry), які обговорили права гомосексуалістів у Росії напередодні зимових олімпійських ігор.

Спілкується він з прем'єр-міністром? «Мені він подобається, і я його поважаю, але я просто досить часто бачуся з ним - а цього недостатньо, щоб називати його хорошим другом». А як щодо лідера лейбористської партії Еда Мілібенда (Ed Мілібенд)? «Так, я з ним спілкуюся. Будучи власником видань, я перебуваю в унікальному становищі, оскільки мені доводиться проводити час з усіма політичними лідерами. Між іншим, у мене хороші стосунки і з Найджелом (Nigel Farage)» - настільки хороші, що виділив лідерові партії Ukip Фаражу щотижневу колонку в The Independent, що викликало гострі суперечки.

Економка приносить нам кави на срібному підносі. Лебедєв із задоволенням говорить про своєму несподіваному хобі та «найбільшої дурощів» - садівництві. Тут в оранжереї, де ми сидимо, безліч різних рослин, і звідси відкривається чудовий вид на чудові доглянуті галявини і фонтан. Прохолодний вітерець доносить аромат пеларгоній. Лебедєв зриває листок і каже: «Понюхайте, як пахне лимоном», - простягаючи мені явно не рослина, а руку. Я роблю йому послугу - дім його, а значить і його правила.

«Запах - це одне з найсильніших у світі відчуттів. Кожен раз, коли я нюхаю, наприклад, бузок, то ніби повертаюся в дитинство - у Росію. Коли мені було сім років, ми їздили в село, і там скрізь зростала бузок. Для мене запах - це майже як машина часу».

Тут у стінах Стад-хауса майже ніщо не нагадує його батьківщину. Але і зразковим англійською сільським житлом його теж не назвеш. Лебедєв помітно пожвавлюється, коли говорить про свою художньої колекції, і, мабуть, одержує задоволення, коли навмисно створює з творів приводять у замішання вигадливі сполучення. Можна не помітити масштабні ремонтні роботи настільки багата колекція сміливими, оригінальними і провокаційними картинами, в тому числі і роботами «молодих британських художників» (YBA). Слідуючи за ним по численних кімнатах, я помітив, що висить у коридорі панно Трейсі Емін (Tracey Emin) зі словами «Go F**k Yourself», світяться рожевим неоновим світлом. «Трейсі прислала мені, бо була в люті від того, як відредагували її статтю в The Independent. Цей неон - просто блискуча відповідь!».

Ще один доказ його захоплення мистецтвом YBA знаходиться в його кабінеті. Він схожий на клуб англійських джентльменів - темне дерево, стіни з дерев'яною обшивкою, шкури тварин на підлозі, кілька незвичайних опудал - але над його столом висить "Жінка з добрими очима" ("The Lady With the Kind Eyes") братів Чепмен (Chapman) - написаний маслом спотворений портрет жінки вікторіанської епохи, очі якої зафарбовані чорною фарбою.

Додатково до невідступно преследующему почуття незручності, який випробують у цьому крилі, коридори в інших частинах будинку прикрашені сотнями еротичних коміксів (які Лебедєв називає «французькою версією якихось репродукцій Хогарта») до роману Маркіза де Сада «120 днів Содому» 1775 року.

Бібліотека заставлена шафами в стилі неокласицизму, обвішана дзеркалами в багатих золочених рамах, а зелені стіни покриті вигадливим рослинним візерунком - начебто все, як має бути в англійській заміському будинку, якби не дві величезні фотографії, які висять по обидві сторони від каміна. Це роботи мексиканської художниці Деніз де ла Рю (Denise de la Rue) з серії «Матадор». На одній з них зображений тореро в оточенні мучеників і святих у сцені, що нагадує портрети в стилі бароко.

Лебедєв прожив в Стад-хаусі п'ять років, і тільки потім почав роботи з реставрації. «Я хотів як слід відчути будинок перш, ніж почати ним займатися. Він був цілком придатний для життя, але востаннє його ремонтували в 1970-е роки. Все електрообладнання та сантехніку вже пора було здавати в музей».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін запустив ядерний блеф - ЗМІ

За основну частину робіт з перепроектування та ремонту відповідав художник і дизайнер по інтер'єру Патрік Кинмонт (Patrick Kinmonth). «Євгену подобається мій підкреслено декоративний стиль. Він знав, що я можу зробити для нього щось на кшталт "Вгору і вниз по сходах" (Upstairs, Downstairs), - каже мені Климонт, маючи на увазі британську історичну драму, в якій описано життя дворецьких і баронета. - Будинок латали і чинили на швидку руку цілих сто років. І роботи для нас виявилося набагато більше, ніж ми думали. Тепер вийшов історичний будинок з деяким богемним і художнім характером, чого раніше не було».

Лебедєв прожив у Лондоні три чверті свого життя, і тепер у нього британське громадянство. Виріс він у Москві - в двох кроках від Кремля, але вже більше не відчуває зв'язку з цим містом. «Там все зав'язано на владу і гроші. Для мене найкраще місто на землі - це Лондон. Але мені здається, що у мене є перевага, оскільки мій характер формувався на стику двох культур. Коли я бачу, як кажуть російська з англійцем, я відчуваю, що вони один одного не розуміють».

Він погоджується, що Росія «не зовсім на грані розвалу, але вона точно на роздоріжжі. Чи стануть події минулого року сигналом для людей, які здатні зрозуміти, що настав час змін, чи вони і далі будуть закручувати гайки і ще більше ізолювати країну - поки передбачити неможливо. Якщо країна буде і далі рухатися в колишньому напрямі, то нас чекають жахливі часи. Але я не виключаю, що сьогоднішня правляча еліта поки ще в змозі поступово реформувати демократичні інститути».

Значить, він вірить, що Володимир Путін може змінити становище на краще? «Я - оптиміст. Мені хотілося б так думати. Але я не зациклююся на цьому, - каже він. - Я прив'язаний до Росії, але мені дуже добре живеться в Англії».

Йому добре живеться і в Стад-хаусі: «Він за своєю суттю такий типово англійський. Загалом, типово англійський, але зі своїм секретом».

Улюблена річ

Маленька їдальня з'явилася в Стад-хаусі недавно - її побудували на місці занедбаного ділянки саду. Лампа під куполоподібною стелею, інкрустована аметистами, відбиває падаючий зверху світло, висвічуючи численні антикварні речі, серед яких - протез кульшового суглоба вікторіанської епохи і заспиртований скелет карлика - обидві ці чудасії зберігаються у скляних посудинах. Лебедєв вирішує не називати ні один з них улюбленим скарбом своєї колекції і зупиняє свій вибір на подарунковому примірнику п'єси Гарольда Пінтера (Harold Pinter) 1974 року «На безлюддя» (No man's Land), який підписав для нього сам драматург. «Ми програвали з листа разом з Майклом Гэмбоном (Michael Gambon) і Іеном Маккелленом (Ian McKellen) ... В п'єсі до риса випивки: пива, шампанського, віскі, горілки - мого напою, адже я ж росіянин. Я по природі не актор, але після кількох чарок - цілком навіть нічого. Це називається вжитися в роль».

Джерело: ft.com | Теги: медіа, Велика Британія


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Підписатись не коментуючи
E-mail:
  Додавання коментаря:

Підписатись на коментарі по e-mail
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 


Останні новини

12:57
Трошеву доручили створення добровольчих загонів
12:50
З чим пов'язаний неоголошений візит Столтенберга до Києва
12:46
Данілов показав карту вторгнення в Україні
12:41
Україна за два роки буде готова до вступу до ЄС - Шмигаль
12:40
Які шанси Зеленського на Нобелівську премію миру
12:36
Ворожі дрони атакували Вінничину
12:29
Африка хоче купувати українську зброю
12:26
Кандидатів у президенти США офіційно запросили в Україну
12:24
В Україні оживився ринок купівлі та продажу партій
12:21
Форум оборонних індустрій зібрав 252 компанії
12:36
Концерн Rheinmetall будуватиме завод в Україні
12:31
Удари по рф завдають самі росіяни - Подоляк
12:28
Українські пілоти вже розпочали навчання на F-16 у США
12:19
Байден жорстко прокоментував випади Трампа
12:17
Пентагон зараз не може підтвердити ліквідацію Соколова
12:15
СБУ спіймала на гарячому ще одну агентку ФСБ
12:12
МАГАТЕ ухвалило резолюцію щодо ядерної безпеки в Україні
12:09
Окупанти вдарили по Куп'янську ракетою "Гром-Е1"
12:07
Росіяни "Іскандерами" обстріляти Миколаїв
12:05
Окупанти посилюють свою оборону біля Токмака
15:05
На позицію путіна не впливають втрати росіян
15:01
Новий міністр оборони Великої Британії зустрівся із Зеленським
14:48
Панічні настрої в Криму продовжують наростати
14:45
Що запропонувала Польща Україні щодо експорту зерна
14:42
Кабмін призначив трьох заступників Умєрова
14:26
Чому Німеччина відкладає відправлення Taurus в Україну
14:23
Ворожа дронова атака на Кіровоградщині
14:21
ЗСУ продовжують наступальні дії на Мелітопольському напрямку
14:19
Столтенберг прибув до Києва
14:17
"Зернова війна" не потрібна ані Україні, ані Польщі - Кулеба
16:34
Умєров не підтвердив і не спростував знищення Соколова
16:31
Назвали соцмережу із найбільшим відсотком дезінформації
16:27
Вступ України в ЄС: уряд виконав сім рекомендацій
16:14
Окупанти знову битимуть по енергетичній інфраструктурі України
16:06
Залужний поговорив із генералами США
16:02
Скількох цивільних жителів вбила рф в Україні
15:57
Подоляк прокоментував перелік реформ від США
15:48
ЗСУ невпинно просуваються до Бахмута
15:46
На Чернігівщині затримано інформатора спецслужб рф
15:44
Умєров проводить співбесіди зі своїми заступниками
16:46
Блінкен прокоментував військове співробітництво між КНДР і рф
16:43
У Румунії засудили атаки росіян на українську інфраструктуру
16:37
Що може вплинути на постачання військової допомоги Україні
16:22
США не запросили путіна на саміт АТЕС
16:18
Ворог вдарив по місцю збору українських ракет
16:16
ЗСУ тестують підводний безпілотник "Марічка"
16:13
Порошенко сьогодні відзначає день народження
16:08
В Севастополі загинув командувач ЧФ РФ Віктор Соколов
16:05
Ліквідація Соколова матиме негативний вплив на війська рф
15:59
В Україні була оголошена повітряна тривога: злітав МіГ-31К
11:10
путін дав наказ Шойгу
11:08
ППО Дніпропетровщини вночі збила ударні дрони рф
11:01
Притула прокоментував потребу ЗСУ під час контрнаступу
10:58
ЗСУ можуть здійснити значний прорив на півдні
10:56
Суттєвих пошкоджень зазнав сьогодні морвокзал в Одесі
10:50
рф здійснила комбіновану атаку на Одещину
10:48
Окупанти здійснили пуски крилатих ракет по Україні
10:46
Скільки кораблів рф вивела на бойове чергування у Чорне море
10:43
Як ворог міняв тактику під час атаки на Одесу
10:37
РФ вдалося уникнути санкцій G7 на більшу частину своєї нафти
10:35
Рау закликав Шольца поважати суверенітет Польщі
22:40
На окупованій Донеччині окупанти вводять нові заборони
22:37
Зеленський у зверненні підбив підсумки тижня
22:32
Диверсанти відзначились вдалими діями у двох областях рф
22:29
Атака дронів: рф запустила групу Shahed
Escort Manavgat Serik Escort
canli bahis siteleri rulet siteleri bahis siteleri yeni giris deneme bonusu veren siteler casino siteleri bahis siteleri free spin veren siteler deneme bonusu veren slot siteleri
Хмарка тегів
-теги не найдены-
РЕКЛАМНІ ПОСИЛАННЯ
    Адмін-панель
     + Реєстрація
     + Відновити пароль?