У Коломойського з'явиться нова політична фігура

14.04.2015, 01:00 · Категорія: Політика  
Версія для друку

Корбан іде в політику, а Коломойський залишається в бізнесі.

Минуло трохи більше двох тижнів з моменту резонансної відставки губернатора Коломойського. Як сьогодні працює Дніпропетровська ОДА? Чому продовжуються допити співробітників адміністрації? Що може зашкодити розвитку бізнесу в регіоні? Чому Геннадій Корбан іде у велику політику? Про це і не тільки кореспондентові Укрінформу розповів один із заступників екс-голови Дніпропетровської ОДА Святослав Олійник.
- Святославе, чому з команди Ігоря Коломойського саме ви залишилися передавати справи? Як довго плануєте залишатися? Які завдання перед собою бачите?

- Рішення залишитися було прийнято усіма сторонами процесу. Керівництво держави, новий губернатор та Ігор Валерійович (Коломойський – авт.) погодили його. Моє завдання - забезпечити поступовий перехід управління новому губернатору. Йому потрібен час для того, щоб увійти в курс справи, зібрати свою команду. На це буде потрібно не кілька годин або днів, ідеться про тижні. Це складні процеси. Перебувати на місці заступника буду рівно доти, доки в цьому буде необхідність. Поки що бачу, що цей процес займе від декількох тижнів до місяців.
- Як вам працюється з новим губернатором?
- Працюється комфортно. Валентин Резніченко не є класичним чиновником. Він менеджер із бізнесу, і стиль його управління багато в чому збігається з уявленнями, прийнятими в бізнес-середовищі. Я його розумію, він розуміє мене, прислухається до наших рекомендацій і порад.Сам каже, що він не класичний чиновник.
- Резніченко планує розвивати проекти розпочаті командою Ігоря Коломойського?
- В інфраструктурних проектах у нас повна спадкоємність. Для того, щоб щось побудувати, потрібно довгий час готуватися. Ми почали чимало інфраструктурних проектів, які фінансуються з обласного, місцевого, державного бюджетів. Якщо нічого не завадить, то буде результат. Ми жили, по суті, у військовій обстановці, через деякий час люди побачать плоди спільної праці двох команд - Коломойського і Резніченка.
- На своїй сторінці у Фейсбуці Геннадій Корбан написав про допити співробітників облдержадміністрації. Як ви можете це прокоментувати? Як зараз працює ОДА?
- Співробітникам ОДА до цього не звикати, ми й самі з минулого року були у профільних відомствах, СБУ, прокуратурі. Слідчі дії ведуться. Правоохоронці з'ясовують якісь обставини. Я не бачу великого сенсу в допитах 50-100 співробітників ОДА для того, щоб з'ясувати загальновідомі речі, наприклад, який вид з вікна кабінету.
- У якій справі допитують співробітників?
- Допити стосуються різних справ, і, зокрема, справи Величка.
- Як ви знаєте, все почалося після його явки з повинною про розкрадання в комунальній сфері, а також із заяви про те, що його викрадали. Розслідування якраз і стосується розгляду заяви про його викрадення. Працівників ОДА перевіряють на причетність до цієї справи.
- Вас допитували за минулі кілька днів?
- Один допит у Києві у мене вже був. Але я готовий давати свідчення, як тільки виникає в цьому необхідність. Приховувати нам нічого. Якщо мене викличуть, я дам свідчення ще раз. У СБУ така робота. Але те, що озвучені в пресі претензії є абсурдними, - це питання окреме.
- Існує думка, що відхід від справ Коломойського може поміняти багато чого в регіоні. Що буде означати для бізнес-середовища те, що Ігор Валерійович залишив посаду губернатора ОДА?
- Я не думаю, що саме залишена Коломойським посада губернатора буде щось значити для бізнес-середовища. Для нього набагато більш гострим фактором буде дестабілізація правоохоронної системи. Абсолютно невмотивовано був звільнений попередній прокурор області. Також без пояснення причин змінюють керівника УВС, співробітників правоохоронних органів. Ця ситуація може вплинути на роботу бізнесу набагато більше.
Якщо позиція правоохоронних органів не буде консолідованою і не базуватиметься на принципі рівності всіх перед законом, то знову може почати розвиватися корупція.
- Що ви маєте на увазі під консолідованною позицією?
- Це коли слова і вчинки уряду не розходяться. Наприклад, якщо говоримо, що працюють податкові ями, то всі сили правоохоронних органів спрямовані на боротьбу з ними. А якщо дії неконсолідовані, і кожен працює сам по собі, то питання «кришування» залишатиметься. Така ж ситуація з ігровим бізнесом. Заявляють, що його немає, а він працює прекрасно.
Невмотивовані звільнення керівників правоохоронних органів призведуть до втрати ефективності роботи силових відомств. І така ситуація складається не тільки в Дніпропетровську, все починається з центрального апарату.
- Коли Коломойський пішов із посади глави ОДА, всі почали пильно стежити за роботою «ПриватБанку». Чи є підстави для побоювання щодо його стабільної роботи?
- Я ніколи не працював у «ПриватБанку», я тільки його клієнт. Гроші зберігаю в цьому банку і за них не хвилююся.
- В одному зі своїх виступів Геннадій Корбан говорив, що Дніпропетровська область - це фортеця, яка охоронятиме країну від російської агресії. Як команда екс-губернатора буде допомагати обороняти регіон?
- Команда робитиме все, що в її силах, щоб цю оборонну здатність підтримувати. Але в той же час, у всіх вертикалях влади визначилися, що питання оборони стосується тільки профільного відомства - Міністерства оборони. І в мене, як і в інших жителів регіону, є побоювання, оскільки Міноборони, на мій погляд, неефективно виконує свою функцію щодо організації АТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль влаштує "безпечний" військовий парад

Наведу приклад. До нас надходять листи від військових з проханням про ремонт десятків одиниць техніки після того, як вона постраждала в АТО. Для цього як не було бюджетного фінансування, так і немає. Позабюджетне фінансування не є нескінченне. Не можна ж весь час на волонтерах виїжджати. У цьому випадку виникає питання, наскільки оперативно Міноборни виконує цю функцію. Виконавча влада з себе цю функцію зняла і повністю переклала на оборонне відомство. Але чи виконує воно поставлене завдання - велике питання.
- Сьогодні команда Коломойського надає допомогу військовим? Чи планує новий губернатор займатися оборонними питаннями?
- Триває перехідний період. У цьому ключі Геннадій Корбан контактує з військовими, надає допомогу в міру сил. Що стосується нового губернатора, то в якійсь мірі я сам рекомендував йому більше концентруватися на інфраструктурних питаннях. Ми бачимо, коли державні службовці займаються питаннями, що перебувають у компетенції Міністерства оборони, то це неминуче призводить до конфліктів із центральною владою. Я говорив Валентину Резніченку, що йому немає сенсу робити те, що робили ми, і тим самим увійти в конфлікт з традиційною системою управління. В іншому випадку можуть виникнути претензії з боку правоохоронних органів. Якщо держчиновник у регіоні робитиме те, що робили ми, то він ризикує стати фігурантом абсурдних кримінальних розслідувань.
- Чи можливий варіант, що команда Коломойського піде у велику політику? Чи є рішення з цього приводу?
- Думаю, що Геннадій Корбан займатиметься політикою. Через його активні дії у питанні оборони області він опинився в ситуації, коли існує загроза для його життя і безпеки. З одного боку, терористичні угруповання «ДНР» і «ЛНР» вже не раз організовували замахи на нього і на інших членів команди, а з іншого боку, він отримує запрошення на допити в СБУ і ГПУ, і йому висунуті різного роду абсурдні претензії. Такі ситуації якраз і приводять людей в політику. Я думаю, що це рішення має право на життя, більш того - буде результативним.
- Але Геннадій Корбан говорив, що не бачить себе в ролі політика, а ви кажете, йому не уникнути цієї долі...
- У ситуації з Корбаном, це не класична політика. Це ситуація між абсурдними звинуваченнями і людськими симпатіями - Геннадія в регіоні підтримує багато хто.
- Ігор Коломойський може також прийняти таке рішення?
- Що стосується Ігоря Валерійовича, він пішов у бізнес, він заявляв це публічно. Він для себе це справді вирішив. Ми з ним напередодні оголошення цього рішення розмовляли, і він говорив, що в політику лізти не буде. Це не його. Він залишиться підприємцем, йому це подобається.
- А ви залишаєтеся в політиці? Можливо, будете працювати з Геннадієм Корбаном або розвивати свою партію «Україна Майбутнього»?
- Я спочатку допрацюю в ОДА, скільки буде потрібно, а потім поїду до Індії займатися медитаціями. Рік був непростий, потрібно зануритися в себе, а потім уже приймати рішення.

Джерело: politic.kiev.ua | Теги: Коломойський


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поліція має 10 причин зупинки авто: перелік
Мобільні оператори анонсували нові тарифи з 1 липня
Шторм на Філліпінах забрав життя 6 людей
Над Швецією з'явилось унікальне сонячне гало


Підписатись не коментуючи
E-mail:
  Додавання коментаря:

Підписатись на коментарі по e-mail
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 Останні новини

11:00
Президент каратиме за невиконані рішення РНБО
10:00
Зеленський знову відсторонив главу КСУ
09:00
Україна чекає на реакцію через загострення на Донбасі
08:00
Зеленський змінив склад української делегації у ТКГ
23:00
Канада виступила проти незаконної окупації Криму Росією
22:00
Зеленський прокоментував заяву Байдена
21:00
МВС подякував мітингувальникам під ОП
20:00
Маркарова закликала пришвидшити вступ у НАТО
17:00
Зеленський найчастіше спілкується із представниками США
15:00
"Слуга народу" не критикуватиме Авакова
11:00
Разумкова прокоментував рішення по Стерненко
10:00
Береза жорстко відповів Добкіну
09:00
Івано-Франківськ просить заборонити ОПЗЖ і партію Шарія
08:00
Лерос обматюкав Єрмака у приймальній ОП
23:00
Байден допоможе Україні у боротьбі з Росією
21:00
РНБО ввела санкції проти офіцерів-зрадників
19:00
Українців перевірятимуть на подвійне громадянство
17:00
Данілов розповів, на які канали накладатимуть санкції
15:00
На голову САП є 140 претендентів
12:00
"Слуги" хочуть сформувати коаліцію з "Голосом"
11:00
Козак поскаржився до Верховного суду
10:00
Медіахолдинг Медведчука створюють новий канал
09:00
Депутат ОПЗЖ відмовився говорити українською
08:00
Зеленського просять заборонити ОПЗЖ і партію Шарія
23:00
Зеленський скликає засідання РНБО
21:00
Шевченко перемагає "слугу" Вірастюка на 87 окрузі - опитування
19:00
СБУ розкрила викрадення "слуги" 9-річної давності
17:00
Маркарова стала послом України в США
15:00
СБУ оголосила в розшук Анатолія Шарія
12:00
Канали Медведчука створили новий медіахолдинг
11:00
Зеленський готується до телефонної розмови з Байденом - МЗС
10:00
ООН прокоментували Іранську версію катастрофи МАУ
09:00
ЦВК зареєструвала кандидатів в нардепи від Партії угорців
08:00
Більшість українців підтримують санкції проти Медведчука
23:00
Тихановська дала інтерв'ю Зеленському
22:00
Чиновник ОП звільнився через ситуацію з Стерненком
20:00
Зеленський встановив терміни призову в армію
18:00
Київ оголосив підозри Аксьонову і Константинову
16:00
Рейтинг Зеленського впав до 25%
12:00
Яценюк спростував чутки про своє друге прем'єрство
11:00
Росія нарощує ядерний потенціал в анексованому Криму
10:00
Яценюк: Кремлю потрібна вся Україна як "сіра зона
09:00
Львівська облрада вимагає звільнити Стерненка
08:00
Зеленський хотів працевлаштувати Стерненка в СБУ - джерело
23:00
Польща в ООН засудила дії РФ
22:00
В ВР збирають підписи за відставку Венедіктової
21:30
Під Офісом президента запланували акцію на підтримку Стерненка
21:00
"Справа Стерненка": Мендель заступилася за Зеленського
20:30
Нацрада через хоче анулювати ліцензію каналу "112 Україна"
20:00
Політолог розкритикував закупівлю товарів з РФ
19:00
МОЗ закупив вакцину від коронавірусу
17:00
Екс-топменеджерам Приватбанку вручили підозри
15:00
Стерненка засудили на 7 років в'язниці
12:00
США підтримали санкції проти кума Путіна
11:00
Київ засудив репресії проти білоруських журналістів
10:00
Путін намагається дискредитувати Кримську платформу - МЗС
09:00
Яценюк назвав найкращу відповідь путінській диктатурі
08:00
Порошенко закликав закрити телеканал Мураєва
23:00
Уруський відреагував на світлини із Кадировим
20:00
Україна очолить Стратегію ЄС для Дунайського регіону
17:00
У олігарха Коломойського конфіскували дорогу нерухомість
15:00
Хомчак розповів, чому почалося загострення на Донбасі
14:00
В Україні можна буде купити зброю
13:00
За яких умов закінчиться війна на Донбасі
12:00
Вашингтон погодив частину допомоги Україні щодо безпеки
  • РЕКЛАМНІ ПОСИЛАННЯ
      Адмін-панель
       + Реєстрація
       + Відновити пароль?