Україна повинна зробити вибір: або ЄС, або пострадянський простір - уповноважений Ангели Меркель

01.03.2013, 18:58 · Категорія: Політика  
Версія для друку

nimec53386a3aa2.jpgАндреас Шокенхофф, уповноважений канцлера Німеччини Ангели Меркель у рамках недавнього самміту «Україна-ЄС» озвучив деякі позиції Німеччини щодо європейських перспектив України. Як відомо, переконання Ангели Меркель щодо української євроінтеграції вважаються одними з ключових.

"Німеччина і Європейський Союз запропонували Україні тісний зв'язок з Європою. Тісний союз з ЄС у рамках Угоди про асоціацію, включаючи угоду про поглиблену та всеосяжну Зону вільної торгівлі, і адаптації законодавства України до acquis communautaire ЄС – це та пропозиція, яку б прагнули отримати чимало інших країн. Ця пропозиція спрямована підтримати Україну на шляху до сталих реформ і всеохоплюючої модернізації. Ця пропозиція націлена на встановлення довгострокових і перспективних відносин між Україною, Німеччиною та ЄС у цілому. Якщо Україна приймає цю пропозицію, у нас є основа для вирішення всіх відкритих питань та створення кращого спільного майбутнього для двох наших країн", - сказав д-р Шокенхофф.

Щодо перспективи процесу інтеграції України в Європейський Союз і, зокрема, підписання Угоди про асоціацію до кінця цього року, то Шокенхоф вважає, що 2013 – ключовий рік для України з часів проголошення її незалежності. За його словами, підписання Угоди про асоціацію є великим "вікном можливостей" для України. Але всі ми знаємо, що такі вікна відкриваються рідко і варто скористатись цим моментом. Саміт Україна-ЄС 25 лютого повинен був встановити чіткий сигнал, що цей шанс буде використано. Україні доведеться зробити чіткий вибір чи рухатись у напрямку тіснішої інтеграції з Європою або реінтеграції в пострадянський простір. Шлях до підписання Угоди про асоціацію на саміті Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді встановлюється критеріями, які були зазначені у висновках Ради ЄС із закордонних справ від 10 грудня 2012 року. План першочергових заходів, прийнятих після візиту комісара ЄС Фюле до Києва показує, що український уряд ставиться до запропонованих реформ серйозно. Але час біжить. Щоб дотриматись терміну підписання Угоди про асоціацію до кінця 2013 року, питання мають вирішуватись набагато швидше. Ми повинні бачити відчутний прогрес вже у квітні, чи найпізніше у травні цього року.

На запитання, яке бачення Німеччини щодо підписання Угоди про асоціацію за умови звільнення ув’язнених представників опозиції, то уповноважений Меркель відповів: "Рішення – очевидне. ЄС просить "рішучих дій" і відчутного прогрес у трьох сферах: вибори, вирішення проблеми вибіркового правосуддя і прогресу в імплементації Порядку денного асоціації, особливо у питаннях встановлення верховенства права. Жодних винятків навколо цих вимог не існує, а питання вибіркового правосуддя і судово-правової реформи є центральними для будь-якої форми асоціації з Європейським Союзом. З 2010 року ми бачили багато кроків назад і занадто мало вперед в Україні. Практика вибіркового правосуддя щодо політичної опозиції – абсолютно несумісна з європейськими стандартами. ЄС засудив судові процеси і вироки щодо колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка як політично мотивовані. Європейський суд з прав людини визнав досудове утримання під вартою пана Луценка незаконними, інші вироки наразі розглядаються. Україна юридично зобов'язана виконувати рішення ЄСПЛ".

Він сказав, що питання може бути вирішене тільки, якщо Україна здійснить конкретні кроки із зміцнення верховенства права і реформи судової влади. Її справа є частиною набагато більш системної кризи українською судової системи. Це може бути вирішено тільки шляхом системних реформ.

Про відносини з Росією д-р Шокенхофф розповів, що Німеччина з Росією прагне відкритого діалогу. Це має бути можливим між партнерами і в будь-якому партнерстві, а також з Україною. Але наші відносини дуже різні. З Москвою ми проводимо Модернізацію партнерства, в той й час як з Україною ми прагнемо встановити тісні зв'язки з Європейським Союзом. У нас є чіткий інтерес, щоб Україна визначила своє майбутнє в європейському напрямку. В принципі, стаття 49 Лісабонського договору пропонує перспективу майбутнього членства в ЄС. Я думаю, що ця перспектива все ще є можливою. Але вона потребує серйозних змін і реформ!

Зараз ведеться відкрита полеміка в публічному дискурсі про можливу інтеграцію України до Митного союзу, який сприймається як свого роду реінкарнація Радянського Союзу. Деякі аналітики говорять, що це блеф з боку України, щоб забезпечити підписання Угоди про асоціацію. Інші спостерігачі підкреслюють, що Україна буде неминуче втягнута до Митного союзу, якщо ЄС відмовить Києву в будь-якій європейській перспективі.

Думка німецького представника з цього приводу однозначна: "Це не питання блефу. Як я вже сказав, Україна стоїть перед стратегічним вибором. Вона повинна вибрати між тіснішим зв'язком з Європою або реінтеграцією в пострадянський простір під російським пануванням. Я впевнений, що переважна більшість українського суспільства хоче "повернення в Європу", у тому числі прийняття європейських стандартів і норм, а не повернення під опіку Москви. Німеччина завжди чітко визначала, в чому полягають її інтереси, а саме в демократичній, сучасній та відкритій Україні, тісно пов'язаній з Європейським Союзом".

За його словами, Україна є центральним геостратегічним та економічним елементом для створення Євразійського союзу під російським пануванням. Ось чому Москва чинить такий тиск на Київ. Але Україна не може гнатися за двома зайцями. Два інтеграційних процеси - несумісні. Україна має зробити стратегічний і системний вибір. Вибір про два абсолютно різних шляхи для майбутнього країни. Вибір має історичне значення. Тільки європейський вибір може гарантувати суверенітет України та призведе до стійкого економічного та соціального розвитку.

А головування України в ОБСЄ є одночасно шансом і викликом. Німеччина сподіваюся, що Україна зможе скористатись ним. Перший крок, який варто здійснити Україні, це розставити всі крапки над «і». Україна має звернути увагу на 30 рекомендацій ОБСЄ/БДІПЛ зазначених у доповіді за 2012-й рік. Залишається сподіватися, що повторні вибори, які відбудуться у п’яти виборчих округах будуть чесними і прозорими. Це також стосується і виборів мера Києва. Реалізація цих очікувань може істотно посилити головування України в ОБСЄ. Також найкращим варіантом для України була б реалізація власного порядку денного під час свого головування в ОБСЄ.

Візовий режим між ЄС і Україною - є ключовою проблемою європейської інтеграції України. На запитання щодо скасування з боку Німеччини візового режиму Андреас Шокенхофф зазначив: "Ми зацікавлені у прогресі в лібералізації візового режиму з Україною. Це було б важливим сигналом для України на її шляху до Європи, особливо для українських громадян. Важливі законодавчі акти були прийняті Європейською комісією в 2012 році, які наразі лише чекають на ратифікацію Європейським парламентом. Сьогодні імплементація Плану дій з лібералізації візового режиму для України залежить від України. Досі не завершений перший законодавчий етап імплементації Плану дій. Але, приклад Молдови, яка вже досягнула другого етапу, демонструє, що прогрес може бути досягнуто набагато швидше".

Тим часом, для підвищення рівня іміджу нашої держави, німецький уповноважений порекомендував Україні здійснити вибір на користь більш тісних зв'язків з Європейським Союзом: "Я не вірю в іміджеві кампанії. Нехай краще факти говорять самі за себе. Якщо Україна здійснить вибір на користь більш тісних зв'язків з Європейським Союзом вона не буде мати проблем з іміджем. Помітні спроби застосувати європейські стандарти і норми стануть найкращими інструментами «м’якої сили» України, і не тільки в Німеччині, але і в Європі в цілому", - сказав д-р Шокенхофф.

За матеріалами Главкому.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Підписатись не коментуючи
E-mail:
  Додавання коментаря:

Підписатись на коментарі по e-mail
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 


Останні новини

12:22
Зеленський і Рютте підписали безпекову угоду між країнами
12:19
Париж не дасть рф перемогти - Сежурне
12:15
Путін почав погрожувати світу ядерною війною
12:13
З якими країнами Україна уклала безпекові угоди
12:11
Українські війська знищили ще один літак рф
11:50
Назвали бойові втрати ворога на сьогодні
11:48
У Маріуполі триває "велика зачистка"
11:45
Санкт-Петербург атакували дроном
11:24
Сирський продовжує працювати на Східному фронті
11:16
рф продовжує воювати із цивільними людьми
10:31
Німецькі винищувачі перехопили літаки рф біля Латвії
10:22
Харківська ексосвітянка здавала ворогу українських патріотів
10:18
На Полтавщині стався землетрус
10:16
рф вдарила безпілотниками по Харкову
10:14
Росіяни атакували Одесу дронами
10:10
Подоляк прокоментував вимоги рф перед Україною
10:07
Україна обов'язково стане частиною НАТО - Джоане
10:05
путін веде до краху своєї держави
10:01
Макрон хоче обговорити війну в Україні
09:57
Угорщина вирішила не надавати кошти для України
15:35
У США скорочують чисельність особового складу армії
15:33
ЗСУ знищують російські літаки
15:30
путін продовжив свої ядерні погрози
15:28
У Чорному морі стався землетрус
15:26
СБУ викрили ще одну поплічницю рф
15:23
США твердо підтримують суверенітет Молдови
15:21
Демченко повідомив про обстановку у білорусі
15:18
Між Зеленським та Залужним не було конфлікту - Буданов
15:15
Прем'єр Швеції прокоментував погрози рф
15:11
МО провело аудит у військових частинах
22:00
Скільки чоловіків готові йти у ЗСУ
20:56
Скільки контейнерів зі зброєю Пхеньян відправив до рф
20:50
Буданов не сумнівається у нашій перемозі у війні
19:35
рф атакувала керованими авіабомбами Куп'янськ
19:21
Війна змінила відносини рф з країнами пострадянського табору
18:41
СБУ на Харківщині зловила на гарячому агентку рф
18:38
Окупанти вкотре атакували Одесу дронами
18:34
Що відомо про похорон Навального
18:32
рф готується до вторгнення Китаю
18:29
Київ ухвалив домовленості з державами Західних Балкан
23:00
У Байдена закликали Конгрес негайно ухвалити закон по Україні
22:00
Буданов колись був у ЦРУ
21:00
Франція заявила про створення ракетної коаліції
20:00
Кабмін оновив керівництво НАЗК і ДСНС
19:00
Закон про мобілізацію засипали правками
18:00
У ЗСУ розповіли, як нарахували понад 400 тисяч втрат серед росіян
17:00
Дуда підсумував зустріч ініційовану Макроном
16:00
СБУ повідомила про нову спецоперацію росіян
15:00
Байден взявся вирішувати українське питання
14:00
Розвідка спрогнозувала промову Путіна
17:50
СБУ нейтралізували агентурну групу ФСБ
17:46
Снарядний голод на Куп'янському напрямку зменшився
17:44
Росіяни здійснили комбіновану атаку на Дніпро
17:43
Суд узяв під варту Пашинського
17:23
Війна в Україні не закінчиться швидко - Павел
17:21
У Києві перебуває прем'єр-міністр Болгарії
17:16
Україна наздогнала рф по виробництві дронів
17:14
ЦРУ підтримує в Україні секретні бази
17:00
ЗМІ рф не коментували роковини війни
16:54
ГУР знає результати виборів президента рф
23:00
Буданов передбачає крах Кримського мосту
22:00
Зеленський розровів про амбіції Путіна
21:23
Зеленський назвав втрати ЗСУ на війні
21:00
Зеленський прокоментував невдалий контрнаступ
20:26
Російські загарбники атакували Україну дронами
Escort Manavgat Serik Escort
canli bahis siteleri rulet siteleri bahis siteleri yeni giris deneme bonusu veren siteler casino siteleri bahis siteleri free spin veren siteler deneme bonusu veren slot siteleri
РЕКЛАМНІ ПОСИЛАННЯ
    Адмін-панель
     + Реєстрація
     + Відновити пароль?