"Діалог з країною" Януковича: всі подробиці

23.02.2013, 17:02 · Категорія: Політика  
Версія для друку

85_1.jpgЗ нагоди третьої річниці інавгурації президент Віктор Янукович вирішив поспілкуватися з громадянами України в прямому ефірі.

Кожен охочий мав змогу поставити своє запитання президенту в телефонному режимі, зателефонувавши 0 800 50 2013.

Перше запитання Януковичу поставили мешканці Житомирської області з містечка Городок. В містечку після надання населеному пункту статусу селища міського типу мешканців позбавили чорнобильських пільг.

- Після того, як ми не потрапили в перелік міст, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, люди втратили пільги. Треба це вирішити, - сказав голова міста Януковичу.

"Я особисто проконтролюю це питання. Нам разом буде потрібно обговорити питання благоустрою вашого військового містечка. Я дам розпорядження обласному голові, щоб він з вами зв'язався. Ці питання повинні бути вирішені", - відповів Янукович.

Крім того, мешканці міста поскаржилися на відсутність газифікації. У свою чергу Янукович пообіцяв доручити вирішення цього питання прем'єр-міністру Миколі Азарову і голові Житомирської області.

-Ви постійно нарощуєте видобуток газу. Але говорять про підняття цін на газ. Чи будуть підняті ціни на газ для населення?

- Я відповім Вам трохи ширше на це питання. Ціна на газ в Україні найвища в світі. Ми кожен рік збільшуємо видобуток газу, нам це вдається. Ми постійно скорочуємо вживання газу. Скоротили використання на 50% в металургійній галузі. Заміняємо газ на вугільну енергію. Ми вже підписали угоди про створення заводів, які будуть перетворювати вугілля в газ. Намагаємося скоротити використання газу, сказав президент.

- Ми ціну на газ ні для населення, ні для промисловості піднімати не будемо. Ми розуміємо, що таке конкурентоспроможність, - запевнив Янукович.

- Ми не будемо заганяти виробників в умови дуже високої собівартості продукції. Ми скоротили споживання газу з 41 мільярду до майже 20 мільярдів кубометрів. Ми також просунулися у переговорах з нашими російськими партнерами, - сказав президент.

- Ми підвищили добування газу на 15 мільйонів тонн вугілля. Ми добули близько 80 мільйонів газу. Це значить, що ми будемо переробляти його на синтетичний газ і водовугільні суміші", - відповів Янукович.

Щодо постачання туркменського газу в Україну Янукович відповів:

- Ми будемо шукати шляхи для диверсифікації постачання джерел газу в Україну. І туркменський газ - одне з цих джерел. Однак я б зараз не концентрувався на цьому джерелі. Ми готові співпрацювати з Туркменістаном. Було багато розмов про побудування різних газопроводів. Однак на практиці нічого не збудовано. Ми завжди повинні бути реалістами і не забувати, що потрібно жити щодня. Зараз у нас є контракт з компанією "Руає" на постачання 5 мільйонів кубометрів. І ми потроху качаємо цей газ. Однак, я думаю, нам потрібно відновити нормальні умови співпраці з Росією", - відповів Янукович.

Він також додав, що потрібно вирішити питання з лібералізацією газового ринку в Україні, а також використання української ГТС.

"У нас є оптимізм, незважаючи на складнощі, які були ці три роки. Ми зберегли сьогодні національні інтереси. Ми значно просунулися в програмах енергозбереження. І в нас, скажу так, з'явився той досвід, якого раніше не було", - додав Янукович.

- Чи зможемо ми обійтися без імпортного газу через 15-20 років?

- Я впевнений в тому, що ми зможемо значно збільшити наші видобутки газу. Значно. Але чи зможемо ми забезпечити себе самостійно. Не відомо, яким буде ринок через 15-20 років. У нас на Чорному морі розробляють родовища. От є родовище "Петро Годованець", і будуть ще. В нас є партнер, який буде добувати сланцевий газ. Не можна сказати, скільки газу ми будемо споживати через 10-15 років. На моїй пам'яті ми споживали 75 мільярдів кубометрів газу. Імпортували 55 мільярдів. Однак зараз ми скоротили використання газу. А при цьому ВВП росте, - каже Янукович.

За словами Януковича, йому не подобається, що з боку Євросоюзу немає підтримки у енергетичному питанні.

- Нам не подобається, як світ ставиться до України. Коли Росія виставила нам рахунок за недобір газу, ніхто не відреагував. Моя хата скраю. І виходить, що ми знову наодинці. Європейське енергетичне співтовариство не дає нам тієї підтримки, на яку ми розраховували. Тому я був змушений так різко відреагувати, - додав Янукович.

Чи буде створений тристоронній енергетичний консорціум і що буде з українською ГТС?

- Ми трубу не будемо продавати нікому. Вона, скоріш за все, залишиться в державі. Ми трубу можливо будемо здавати в оренду. Щоб були кошти на утримання цієї труби. Коли ми знайдемо тут консенсус, тоді ми й будемо готові до прийняття цього рішення. Доки йдуть переговори, говорити про результати недоречно, - відповів президент України.

- Яка перспектива страхової медицини в Україні?

- Фактично підготовлені всі нормативні документи. Вони готувалися з допомогою фахівців з різних країн. Але погодьтеся зі мною, це питання велике. Та якщо взяти цю програму і виділити пріоритети, то ми поставили на перше місце перинатальні центри, щоб наші мамочки могли народити і цих дітей можна було зберегти. На другому місці - це швидка допомога, - відповів Янукович.

- До речі, я заходив коли в студію, то зателефонували і повідомили що наче парламент розблокували, - додав Янукович.

Президент також розповів, що ВВП України зріс на 150% за останні три роки.

- Головне, щоб ми себе не дурили, - підкреслив Янукович.

- Коли держава суттєво зможе підвищити розмір соціальних допомог тим, хто їх потребує?

- Минулого, 2012 року, ми підняли і заробітні плати, і пенсії на рівні приблизно 15%. Якщо ми кожен рік будемо піднімати на 15% соціальні стандарти, ми будемо мати успіх. Врешті-решт, нам вдалося значно підняти мінімальну заробітну плату і мінімальні пенсії. Ми підвищили рівень середньої заробітної плати з 1906 грн до 3025 грн. Тобто це 150%. Прожитковий мінімум був 639 грн - зараз 1062 грн, - розповів Янукович.

- Ми добре розуміємо, що 17 млн працюючих людей зобов'язані утримувати 14 млн пенсіонерів. Нам потрібно створювати робочі місця, нам потрібно долати безробіття. Нам потрібно піднімати заробітну платню, - додав президент.

- Ви сказали про кандидатуру України разом зі Словаччиною і Польщею на проведення зимових Олімпійських ігор в 2022 році. Справді є така можливість?

- Вони знають наші можливості. Ми знаємо їхні можливості. Безумовно, на старті Україна трошки позаду в розвитку інфраструктури. З іншого боку те, що в нас мало побудовано, це краще, бо треба будувати нові сучасні споруди. Та інфраструктура, яка в нас є після Євро-2012, вона буде слугувати і зимовим Олімпійським іграм. Тому в нас є такий інтерес, - сказав Янукович.

- Про це я буду говорити і з головою українського олімпійського комітету Сергієм Бубкою. Ми повинні все врахувати і підійти до цього з розумом і реальними можливостями. Якщо ми все врахуємо, ми можемо увійти до складу трьох країн і проводити разом Олімпійські ігри 2022 року. Самій Україні буде важко. Головне, що зараз є такий маневр, як кажуть - зіграти втрьох, - пояснив Янукович.
Дивіться фото: "Діалог з країною": Янукович вийшов наживо поспілкуватися з українцями

- Ми будемо подавати заявку на участь в наступному Євро. Як відомо, наступні змагання будуть проводитися в різних містах Європи. Було б добре, щоб змагання проводилися в одному з міст України, - додав президент.

- Як довго чекати компромісу в справах Тимошенко і Луценко? І що означає "компроміс у юридичному полі"?

- Я свідомо не коментую ці питання, щоб не перевищувати свої повноваження. Відповідальність несуть ті посадовці, які безпосередньо відповідають за їхні вирішення. Я не можу їм наказати: "Ви ось так зробіть". Я не маю повноваження, - пояснив Янукович.

- Однак я маю право висловити свою думку. Я б зняв ці камери і вирішив ці питання з Тимошенко і Луценко. Вони створюють проблеми і в роботі з нашими партнерами. Однак ми не можемо тиснути на суди. Вони і без того під великим тиском", - сказав Янукович.

- Я знаю, що Луценко різко висловлюється в суді і на мою адресу. Але я розумію, в якій він ситуації. І, як політик, я звик до такого і не буду кидатися на когось з кулаками. Однак коли буде оскарження його справи, касація, і коли це дійде до президента, я вже буду розглядати це питання. Однак коли кажуть, що є проблема, я погоджуюсь - є проблема! Але втручатися в судочинство я не маю права, - додав Янукович.

- Коли в країні почнеться боротьба з копанками?

- Коли я працював у Донецькому регіоні, в нас не було ніяких копанок. Однак за часів прем'єра Павла Лазаренка почався процес реструктуризації. Почали закриватися шахти, люди почали втрачати роботу. Були дуже великі заборгованості по зарплаті. От ті події і стали причиною появи сьогодні цієї тіньової схеми добування вугілля, - пояснив Янукович.

- Люди почали добувати вугілля самі і рятувати свої сім'ї. Ми не можемо їх за це осуджувати. Однак ми повинні допомогти шахтарям вирішити це питання. Узаконити ці копанки теж не можна. Там не можна створити нормальні умови праці. Зараз скорочено кількість копанок. Але це не вихід, - додав президент.

- Ми не можемо просто викинути людей на вулицю. Ми довго ще не вийдемо з вами з цієї проблеми. Але думаю, скоро ми узаконимо цю ситуацію, - відповів Янукович.

- Ми підняли свідомо добування вугілля впродовж останніх трьох років у зв'язку з кількома причинами: по-перше, щоб створити робочі місця і дістати шахтарів з цих копанок, а по-друге - нам дійсно потрібне вугілля, - додав президент.

- Як можна вижити в Україні з пенсією в 999 грн, пропрацювавши все життя?

- На жаль, такі випадки є. Треба конкретизувати, хто це, дати особисту адресу. І я дам доручення, щоб представники Пенсійного фонду, соціальних служб зустрілися з цією людиною і перевірили, чи законно нарахована така пенсія. Я отримаю ці дані дуже швидко, - відповів Янукович.

- Чи будуть сироти забезпечуватися житлом після виховання у дитбудинках?

- Безумовно, Ваше питання цілком справедливе. Ніхто, крім держави, не зможе забезпечити Вам умови для подальшого життя, отримання професії і житла. Ця програма обов'язково буде впроваджена і буде йти окремим рядком у бюджеті. Ми обов'язково приймемо спеціальний законопроект з цих питань, - розповів Янукович.

Президент також пообіцяв приїхати в гості до дітей-сиріт у Львівській області, які поставили йому питання про житло. А також пообіцяв подарувати великий автобус.

- В Україні працюють системи електронної звітності. Однак в податкової свої програми, в Пенсійного фонду свої, і виникає плутанина. Чи можемо ми об'єднати всі ці програми?

- Проблема гармонізації цієї системи була упущена. Це питання було підняте, коли представники всіх організацій були зібрані в одному місці, в одній будівлі. Тоді виникли проблеми із гармонізацією програми. Ми, безумовно, будемо радитися з Вами і вирішувати ці програми, - відповів Янукович.

- Чи здатна держава якщо не подолати, то хоча б мінімізувати корупцію?

- Я обов'язково доручу прокуратурі, щоб постійно інформувала населення, як вона виконує програму боротьби з корупцією. Щоб була таблиця з даними по рокам. Корупція - це не одноденна проблема. Україна лише на порозі її вирішення. Ми антикорупційне законодавство прийняли лише 2 роки тому, - каже Янукович.

За його словами, перешкоджають боротьбі з корупцією "старі звички" чиновників і бажання нажитися. Президент також додав, що попросить правоохоронців відзвітувати про досягнення у боротьбі з хабарництвом.

- У Єнакієво металурги "Метінвест" скаржаться на погану екологію. Питання: коли мешканці міста зможуть дихати чистим повітрям?

- В мене завжди боліла душа, коли я бачив людей, які страждають від різних хвороб через погану екологію. Це проблема не лише Єнакієво, а й інших промислових міст. Люди, які живуть в цих містах, повинні бути захищені на законодавчому рівні, - відповів Янукович.

- Я впевнений, що Ваш інвестор, Ваш власник дотримається свого слова і побудує найближчим часом нову аглофабрику. Вона вирішить всі ваші проблеми, - додав він.

При цьому президент поставив у приклад Маріуполь, де були закриті мартенівські печі і вирішені екологічні проблеми.

- Я дуже добре пам'ятаю часи, коли над нашими заводами перестали диміти труби. І люди втрачали роботу і йшли додому зі сльозами на очах. Зараз ці труби димлять, але ми сьогодні хочемо працювати у безпечних умовах, - додав Янукович.

- Які "правила гри" будуть прописані урядом для інвесторів у рамках програми підвищення інвестування в промисловість України, яка знизилася за рік на 4%?

- Якщо ми не будемо міняти формулу, скорочувати експорт і піднімати внутрішній ринок, дуже важко нам буде далі витримувати той тиск, який на нас здійснює зовнішній ринок. Втрачає ринки збуту не лише Україна, експорт падає, - відповів президент України.

При цьому він зазначив, що експорт - це найшвидший спосіб підняти економіку країни. Однак для покращення показників потрібно підійти комплексно до реформування внутрішнього ринку і зовнішньої економічної політики.

Янукович також розповів, що він уникає відповіді на питання, як він ставиться до опозиції.

- Я нормально ставлюся до всіх, до опозиції, як до людей. Але нам треба думати про населення. Не може бути політика такою запеклою. Не можна, коли йде криза, вести таку деструктивну політику. Не може парламент в таких умовах не працювати, - пояснив свою позицію Янукович.

- Люди будуть завжди обирати тих політиків, які щось несуть для людей, якісь блага. Не шльопати, хто кого перешльопає, а хто дійсно щось зробить, - додав президент.

Він пообіцяв, що сам долучатиметься до процесу "змагання політиків у тому, хто зробить краще".

- Я аплодуватиму, я сам даватиму цьому енергію, - сказав Янукович.

- Чи плануєте Ви щось робити, щоб не вирубувалися парки, щоб киянам було де гуляти?

- Завдяки позиції киян, а я себе вважаю киянином, ми з вами маємо стати на захист і протидіяти знищенню зелених насаджень. Поряд з цим, шлях розвитку Києва сьогодні, мені здається, приведе до того, що Київ буде одним із кращих міст, - відповів президент України.

- Київ - це одна зі столиць, яка не має об'їзної дороги. Це дуже дорогий проект. Я дивився проект, це десятки мільярдів, але будівництво необхідно почати. Це і проект Київ City. Я постійно його обговорюю з фінансовими лідерами світу, керівниками держав. Це облаштування центру міста Києва, - додав Янукович.

- Я вже не кажу про метро, про транспортні розв'язки. Всі ці проекти безумовно потрібно виконувати. Ми працюємо над ними з архітекторами, з київською владою, - каже лідер України.

- Києву потрібно не лише об'їзна, а й дороги в середині. Чи будуть люди, відповідальні за погані дороги, притягнуті до відповідальності?

- Нам треба змінювати технології. Нам потрібні зовсім інший підхід і зовсім інші фінанси для вирішення питання з будівництвом доріг. Це не може вирішувати жодна мерія, жодна адміністрація. Це проблема загальнодержавна і загальнонаціональна. Цей проект і ця стратегія буде найближчим часом запропонована, - розповів Янукович.

Президент Віктор Янукович зізнався, що рознервувався після запитань людей, які зібралися на Майдані Незалежності в Києві.

Президент України назвав своєю помилкою об'єднання міністерства молоді і спорту з міністерством освіти.

- Я визнаю, це була наша помилка. Я це вперше кажу, що ми розділимо ці міністерства. Я поцікавився, який був підхід в реорганізації. Це було фактично знищення, - зізнався Янукович.

- За скільки років держава зможе забезпечити кожного українця гідною роботою і гідною зарплатою?

- Я колись почав працювати керівником підприємства. Це ж питання мені поставили працівники того підприємства. І от цим питанням я займаюся 37 років. Але з того часу, як я почав працювати в державних органах влади, тоді, на 5-му році незалежності, були борги по пенсіям і зарплатам, доходило по півроку, - пригадав Янукович.

- Якщо мене зараз запитають, як я тоді вирішив це питання, я не зможу відповісти. Але тоді ми знайшли шляхи і з грудня 1997 року почали вчасно виплачувати заробітну плату. А потім поступово почали повертати борги, - розповів президент.

Він також пригадав, що коли зарплати почали виплачуватися, люди почали просити підвищення.

- З того часу пройшло вже дуже багато часу. Зараз вже середня пенсія, я не кажу, що вона велика і вона не буде ніколи великою, але вона зараз вже 1054 грн. Три роки тому була 1000 грн, - додав президент України.

Він також пообіцяв, що його команда буде піднімати економіку України, підвищувати заробітну плату і робити все, щоб на пенсію можна було жити.

- Яким чином святкування хрещення Русі може об'єднати християн України?

- Я поділяю з Вами ту тривогу, яка сьогодні є у всіх православних. Але хочу Вас заспокоїти. Ми працюємо разом з усіма конфесіями, які є сьогодні в Україні. Ми вже почали готуватися до святкування тисячоліття хрещення Русі. І дуже правильно і розумно учасники спеціальної ради підходять до організації свята, - вважає Янукович.

За його словами, найближчим часом всі конфесії отримають документи, які стануть планом організації свята річниці хрещення Русі.
- Ми будемо запрошувати одновірців, ми будемо запрошувати представників інших конфесій святкувати з нами, - переконаний президент.

На цьому питанні діалог президента України з країною завершився.

Джерело: politic.kiev.ua | Теги: Віктор Янукович


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Підписатись не коментуючи
E-mail:
  Додавання коментаря:

Підписатись на коментарі по e-mail
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 Останні новини

23:00
"Слуга" влаштував погром у міськраді Мелітополя
22:00
Адвокати Порошенка звернуться до Європейського суду з прав людини
20:00
У Зеленського пояснили назвали причину скликання ВР
17:00
Суд визнав винним екснардепа Бобова
15:00
Зеленський скликає засідання ВР: що буде з урядом Гончарука
12:00
Путін згадавши про борг України перед СРСР, який сплатила Росія
11:00
Міністр оборони прокоментував можливі зміни у Мінських угодах
10:00
У ВР знайшли два депутата, які не прогулюють засідання
09:00
Коронавірус: В РНБО озвучили сім правил безпеки
08:00
"Слуга" розповіла про зустріч з Тігіпком у ліфті
22:00
Кабмін запрацює по-новому з 1 липня
20:00
У Львові вигнали Королевську
17:00
Зеленський втрачає прихильність серед населення
15:00
"Голос" презентувала стратегію деокупації Донбасу та Криму
13:00
Вибори президента США: Трамп фаворит на переобрання
12:00
"Слуга народу" профукала час на реформи - Скрипін
11:00
Зеленський пообіцяв в майбутньому звільнити Крим від окупації
10:00
У ДБР розповіли про розслідування "справ Майдану"
09:00
Сурков заявив, що не вважає Зеленського лохом
08:00
Пристайко анонсував "нормандську" зустріч
21:00
Джемілєв закликав кримчан до опору
20:00
Разумков посварився із Зеленським
17:00
Гончарук спростував чутки про відставку
15:00
Тігіпко і Хорошковський можуть очолити Кабмін
13:00
"Слуги" хочуть зробити російську офіційною у ВР
12:00
Чорновол повідомили про підозру
11:00
Стефанчук назвав плани Ради на 2020 рік
10:00
Депутати ВР стали рідше ходити на роботу
09:00
Підсумки офіційного візиту Разумкова: основні тези
08:00
У МВС провели термінову нараду через коронавірус
23:00
Федина звернулася до Зеленського
22:00
"Слуги народу" дали оцінку уряду Гочнарука
20:00
Рябошапка займеться розслідуванням нападів на активістів
17:00
Президент призначив заступника секретаря РНБО
15:00
Соціологи оновили рейтинг Зеленського
12:00
Гончарук розповів про готовність України до коронавірусу
11:00
Холодницький розповів про можливість відставки
10:00
Зеленський задекларував прагнення вступу України в НАТО
09:00
Боїнг MH17: У міжнародних слідчих є свідок запуску ракети
08:00
В Росії відреагували на слова Трампа про примирення
23:00
Адвокати Порошенка оскаржили рішення суду
22:00
В інтернеті висміяли Киву за "перевзування" з 23 лютим
21:33
Суд прийняв остаточне рішення по Насірову
20:00
Помічник Пшонки працює радником в Офісі президента
17:00
"Слуга" Бужанський хоче запровадити російську мову у ВР
15:00
Зеленський роздумує над "перезавантаженням" Уряду
11:00
Скрипін назвав спецоперацією "паніку з коронавірусом"
10:00
Соціолог розповів про реванш регіоналів
09:00
Туреччина закриває кордон з Іраном через коронавірус
08:00
Трамп хоче бачити миру між Україною та Росією
18:00
В Україну не пустили російських пропагандистів
16:00
Милованов відповів на звинувачення
15:30
Що писали про Нові Санжари в The Times
15:00
США попередили Путіна через втручання у вибори
14:00
Зеленський звільнив голову Тернопільської ОДА
13:00
Проти кнопкодава відкрили "кримінал"
12:30
У Нових Санжарах була проросійська спецоперація - експерт
12:00
Віртуальна партія: "Слуги народу" не має жодного офіційного працівника
11:30
Названо зарплати головних антикорупціонерів країни
11:00
КВУ оцінив партію Зеленського
17:00
РФ перекидає на Донбас загони "козаків"
16:00
Кому найбільше та найменше довіряють українці
15:00
Рейтинг Зеленського стрімко падає
14:00
Путін не виключає домовленості з Зеленським "про мир та дружбу"
13:00
НАЗК почало розслідування поїздки Зеленського в Оман
  • РЕКЛАМНІ ПОСИЛАННЯ
      Адмін-панель
       + Реєстрація
       + Відновити пароль?